در این مقاله می خواهم شما را با ۷ خواصیت شگفت انگیز انار که عبارتاندز درما افسردگی.کنترل فشار خون.پیشگیری بیماری های قلبی.بهبود مشکلات گوارشی.افزایش اشتها.جلوگیری از دیابت.و کم کردن وزن آشنا کنم.با من همراه باشید.

 

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

درمان افسردگی(فشارهای روحی روانی)


افسردگی یک اختلال است فردی که دچار آن می‌شود از بی حصلگی،بی رمقی،عصبی بودن،بی میلی و فرار از فعالیت رنج میبرد.این اختلال که میتواند روی حالات فرد ازجمله احساسات،رفتار،خوشی،ناخوشی،افکار و تندرستی تاثیر زیادی بگذارد،قابل درمان است، در طب سنتی افسردگی را سردی مغز میگویند.از قدیم مردم برای درمان بیماریها از طب سنتی استفاده میکردند.درمان افسردگی در طب سنتی روش های زیادی دارد که یکی ازاین روش های درمان،استفاده از انار است. یکی از بهترین خواص های انار ضد افسردگی بودن آن است.شاید به همین دلیل است که خداوند متعال این میوه بهشتی را مختص فصل پائیز قرار داده زیرا فصل خزان درختان و گرفتگی آسمان است. برای جلوگیری از افسردگی و نگرانی بسیار مفید بوده و موجب شادابی میشود. دکتر عماد الدوجالی از دانشگاه کوئین مارگارت ادینبورو می گوید:پژوهشها نشان داده نوشیدن یک فنجان آب انار در روز باعث کاهش فشارهای روحی روانی و استرس میشود.

درمان افسردگی با مصرف انار(depression treatment)
روزانه با مصرف یک فنجان آب انار،افسردگی و فشار‌های روحی روانی را از خود دور کنید

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

 فشارخون خود را کنترل کنید

فشار خون یعنی فشار در شریان‌ها یا سرخرگ‌های بدن.وقتی قلب انسان می‌تپد خون از طریق رگها به سایرقسمت‌های بدن میرسد.این جریان خون در رگها فشارخون نام دارد.به طور عادی مقداری فشار نیاز است برای گردش خون در رگهای بدن.هنگامی که این فشار زیاد شود،فشار خون بالا بوجود می‌آید.اگر دیواره‌ ها استحکام بالا یا انعطاف‌پذیر نباشد باعث سکته هایی چون،سکته‌ی قلبی،سکته‌ی مغزی،نارسایی قلبی،نارسایی کلیوی،تخریب شبکه‌ی چشم و… می‌شود. دلایل اصلی که شخص مبتلا به فشارخون می شود عبارت اندز.۱.چاقی و اضافه وزن،کشیدن سیگار،مصرف الکل،استرس،کم تحرکی، نداشتن فعالیت،رژیم های غذایی نامناسب و عوامل ژنیتیکی است.در طب سنتی برای کاهش فشار خون از روش‌های زیادی استفاده می‌شود.یکی ازاین روش‌ها استفاده از انار یا آب انار است. انار که دارای خواص‌های شگفت انگیز زیادی است،دارای آنتی‌اکسیدان وآترواسکلروزی می‌باشد. مصرف روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم انار برای کسانی که به فشار خون مبتلا هستند بسیار مفید است و فشارآنها را حدود ۷ درصد کاهش میدهد وهمچنین موجب تصفیه خون میشود.

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

پیشگیری بیماریهای قلبی

انار علاوه بر کنترل فشار خون به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان فراوان کلسترل بدن را نیز کاهش میدهد و به دلیل نداشتن چربی،کالری و داشتن ویتامین سی،از بروز بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری میکند.

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

دستگاه گوارش(digestive system)

دستگاه گوارش یا (digestive system) از شکلی شبیح به لوله تشکیل شده ، و نزدیک به ۷ متر طول دارد.هر یک ازقسمت‌ها وظایف خود را انجام میدهد. مهمترین اجزای دستگاه گوارش شامل،دهان،مری،معده،روده کوچک،زوده بزرگ است. مشکلات گوارشی یکی از شایع ترین مشکلات برای افراد جامعه است. تقریبا غیر ممکن است، تابحال کسی با این مشکلات روبرو نشده باشد.علایم مشکلات گوارشی که باید آنها را جدی گرفت،عبارت اندز:سوزش سر دل،درد شکم،یبوست،اسهال،نفخ‌و‌گاز ناراحت‌کننده، سوهاضمه،ترش‌کردن،تلخی دهان، و..بیشتر مشکلات بدن انسان ازجایی شروع میشود، که دستگاه گوازش خوب کار نکند.درواقع دستگاه گوارش شیح به مغز انسان است،اگر خوب نباشد حال بدن نیز خوب نیست.پس این علایم را جدی بگیرید و مراقب مغز بدنتان باشید.

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

بهبود مشکلات گوارشی

مردمان از قدیم برای جلوگیری از بیماری‌ها،مشکلات روحی،روانی و جسمی از طب سنتی استفاده می‌کردند که امروزه نبز علاقه مندان زیادی دارد.طب سنتی برای درمان انواع بیماریها به ما کمک میکند.مشکلات گوارشی در طب سنتی روش های زیادی برای درمان‌ دارد،یکی از این روشها استفاده از انار یا آب انار است.به گفته‌ی دانشمندان پرده‌ی سفیدی که در بین دانه‌های انار وجود دارد دارای فیبر زیادی است.درانار پتاسیم و اسید های آلی،فیبر زیادی است. .آنزیم های مجود در انار حرکت روده ها را متعادل میکند و از بروز انگلهای روده و حالت تهوع جلوگیری به عمل می آورد. این عمر تاثیر قابل توجهی بر رفع اختلالات دستگاه گوارش دارد همچنین انار که خواص درمانی و دارویی زیادی دارد باعث تصفیه خون میشود.اگر از مشکلان گوارشی رنج میبرید، بهتر است دانه های انار را با لایه های سفید مصرف کنید.

 

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

افزایش اشتها

 امروزه افزایش وزن یا  انار یکی ا میوه های اشتها آور است.به همیت دلیل در بسیاری از داروهای اشتها آور از عصاره انار استفاده میشود.اگر به دنباال راه طبیعی برای چاق شدت هستید از آب این میوه بنوشید.

۷ خاصیت شگفت اگیز انار

جلوگیری از دیابت

انار میتواند کلسترل بد را کاهش دهد زیرا خاصیت چربی زدایی دارد.از این رو به حفظ سلامت شریان بیماران دیابتی کمک میکند. نوعی آنتی اکسیدان موثر و ضد دیابت در دانه و گل های انار وجود دارد.قند انار ازفروکتوز طبیعی تشکیل شده است این به دان معناست که قند خون را بالا نمیبرد بنابراین افراد دیابتی میتوانند از انار استفاده کنند.همچنین براساس تحقیقات دانشمندان آب انارعلاوه برتاثیر مثبتی که بر روی بیماران دیابتی و افراد دارای فشارخون بالا دارد به بیماران دیالیزی نیز کمک میکند.

 

انار با دارا بودن فیبر زیاد باعث احساس سیری درنتیجه کنترل اشتها در طول روز می شود.شما میتوانید انار را به سالاد یا ماست اضافه کنید.مصرف رب انار نیز میتواند به کاهش وزن کمک کند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.