انار یا نار که اسم دیگر آن است  یکی از میوه‌‌های درختی است که ظاهرخوشرنگ و زیبایی دارد.این میوه‌ی جذاب دانه‌های قرمز رنگ و سفید،پوست آن دارای رنگ قرمز،سیاه و زرد متمایل به سفید است.انار خواصیت های فراوانی دارد و یکی از میوه های پر خواصیت به شمار میرود. این میوه خوشمزه در سراسر دنیا طرفداران زیادی  دارد و جزء ۱۰ میوه‌ی برتر دنیا محسوب می‌شود.در این مقاله می‌خواهیم شما را با تاریخ انار و خاستگاه اولیه آن آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

خاستگاه انار

انار یکی از اولین گیاهان اهلی شده توسط بشر است که خاستگاه اصلی آن آسیای مرکزی خصوصا کشور ایران میباشد. انار بومی ایران،هیمالیا و شمال کشور هندوستان است،ایران بزرگترین تولید کننده‌ی انار در دنیا به شمار می‌رود. کشت انار از قرن‌ها پیش در تمام نقاط مدیترانه وجود داشته است. به صورت جنگلهای وحشی از شمال هند تا سواحل دریای خزر و جنگلهای غربی ایران و تا شمال آفریقا از دورانی بسیار کهن وجود داشته است.  آب و هوای این مناطق دنیا،بیشتر مناسب رشد درخت انار می باشد.چون انار بیشتر در مناطق گرمسیری رشد میکند و هوای سرد تا حدی ممکن است موجب سرما زدگی و در نتیجه از بین رفتن آن شود.

انار در دوران کهن

انار نقش اساسی  و مهمی در فرهنگ کشور های سراسر جهان داشته است.از جمله مسلمانان،مسیحیت،یهودیت و… . تئوفراستوس (شاگرد افلاطون و همکار ارسطو) ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از این میوه پر خاصیت سخن به میان آورده است.همچنین در انجیل از انار به عنوان میوه ای یاد شده که حضرت سلیمان از آن باقی داشته است.در قرآن کریم نیز سه مرتبه در سوره مبارکه (الرحمن) از انار یاد شده و جزء میوه های بهشتی به شمار می آید.انار از دوران قدیم سمبل ثروت و باروری به شمار میرفته و از تقدس خاصی نسبت به دیگر میوه ها در میان ایرانیان بر خوردار بوده است.در میان فنیقیها کشت و کار انار مروج بوده است.زیرا گل این میوه برایشان مقدس بوده و در مراسم دعا و نیایش از انار به عنوان نذری استفاده می کردند.در کتیبه های بجا مانده از تخت جمشید میتوان  به وضوح کنده کاری هایی از انار را مشاهده کرد . به گواه تاریخ در ادیان باستانی ایرانیان کشت و کار انار بسیار شایسته و نیکو به شمار می آمدند.انار در یونان باستان نیز سمبلی از تولید و عشق بوده است و وجود آن را سبب گشایش و فراوانی میدانسته اند. هومر شاعر قرن هفتم قبل از میلاد در کتاب اودیسه از این میوه یاد کرده و گفته است در باغهای فریچه و فریسه انار کشت می شده است. در مصر نیز انار از اهمیت خواستی برخوردار بود است.به طوری که نقاشان نقشهای از انار را بر روی دیواره های مقبره ها میکشیدند و بعضی ها انار یا گل انار را با مردگان خود به خاک میسپردند.

انار در ایران

به گفته بیشتر محققان کشت انار در ایران به ۵۰۰۰ هزار سال بیش از میلاد مسیح برمیگردد. بسیاری از تاریخ نگاران بزرگ دنیا در این باره سخن گفتند. از جمله گارد جاویدان تاریخ نگار برجسته‌ی یونانی در این باره میگوید:در زمان‌های قدیم سربازان ایرانی که به جنگ های بزرگ میرفتند و پیروزی های عظیمی به دست می آوردند. به آنها همراه مدال افتخار یک نیزه‌ ای شبیح به انار میدادند. انار به دلیل کشت معدود در چند کشور که در ادامه به آنها میپردازیم،جزء مرغوب ترین میوه های دنیا به شمار میرود.این درخت کوچک که ارتفاع آن حداکثر به ۶ متر میرسد،میوه ای خوش آب و رنگ با خواص‌های فراوان و منحصر بفرد به ثمر میرساند.میتوان گفت کشت و کار انار را ایرانیها از دورانی کهن انجام می دادند.دیگر از شواهد موجود بر این که ایران خاستگاه اصلی انار است میتوان به جنگلهای وحشی انار در شمال ونقاط استپی در غرب ایران اشاره کرد. چرا که این جنگلها از دورانی کهن وجود داشته و هم اکنون نیز درختان وحشی انار به صورت خودرو می رویند

۱۰ کشور برتر تولید کننده‌ی انار در دنیا

 ایران،آمریکا‌‌،چین،هند،افغانستان،اسرائیل،مصر،تورکیه،اسپانیا،بلژیک

 

خواصیت درمانی انار

انار سرشار از آنتی اکسیدان است . مقادیر زیادی ویتامین C و پتاسیم دارد.طبق آخرین  تحقیقات دانشمندان ممکن است،بیشترین فواید در مانی زیر را داشته باشد که به صورت خلاصه به آنها میپردازیم .درمان بیماری کرمک،از بین بردن باکتری و قارچ‌ها،کاهش ابتلا به سرطان،محافظت در برابر عفونت.به سلامت مغز کمک میکند،پوست انار آنتی اکسیدان دارد،ازبین بردن انگل.حفظ قند خون،جلوگیری از بیماری های کبدی،بهبود سلامت زنان در دوران قاعده‌گی.جلوگیری از ریزش مو،مفید برای زن‌های باردار،جلوگیری از سرطان پوست،برطرف کردن لکه های تیره پوست.بهبوپ جای زخم،کند کردن روند پیری.

ترمیم موهای اسیب دیده،کاهش خطر ابتلا شدن به بیماری های قلبی،کمک به لثه ها،از بین بردن جوش های سر سیاه.کاهش درد کلیه،استرس را کم میکندکاهش درد معده،جلوگیری از پوکی اسنخوان.درمان سنگ کلیه،تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، تسکین گلو درد،کاهش ادار مکرر.جنگیدن در برابر دیابت،کاهش بیماری های قلبی و عروقی،جلوگیری از آلزایمر.افزایش اشتها،جلوگیری از ابتلا شدن به ارتروز،درمان کم خونی،کاهش دهنده التهاب و کلی خواصیت درمانی دیگه داره که مفصل به آن میپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.